Zapraszamy uczestników projektu (i innych zainteresowanych) do wzięcia udziału w wewnętrznych i zewnętrznych cyklicznych webinariach dotyczących realizowanego projektu.
Warto przeczytać
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu, który powstał na potrzeby projektu TeleOpieka POChP.
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu, który powstał na potrzeby projektu TeleOpieka POChP.
W ostatnich dniach, tj. 14-15.12. 2023 odbyła się konferencja organizowana przez SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach.
Czym jest przewlekła obturacyjna choroba płuc? Między innymi o tym mówiła w audycji medycznej dr n. med. Iwona Damps-Konstańska z Kliniki Alergologii i Pneumonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego
Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w obchodach Światowego Dnia POChP! O wydarzeniu napisały też media.
Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin (Al. Jana Pawła II 42, 70-415 Szczecin) zaprasza w dniu 16-11-2023r. o godzinie 19.00 na webinar na temat: „Jak pomóc Pacjentowi onkologicznemu zerwać z nałogiem palenia.”
Co roku w połowie listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Z uwagi na globalny zasięg występowania tej choroby, a także jej znaczenie społeczne, stale niezaspokojone potrzeby i cele leczenia, inicjatywa ta gromadzi ekspertów i pacjentów, aby o POChP mówić jak najgłośniej.
Światowy Dzień POChP, właśc. Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (ang. World COPD Day, World Chronic Obstructive Pulmonary Disease Day), jest to międzynarodowe święto, obchodzone corocznie w 2. lub 3. środę listopada, poświęcone tematyce przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), w ramach programu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i amerykańskiego Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Krwi (ang. The National Heart, Lung, and Blood Institute, NHLBI).
Dla chorych na POChP zaprzestanie palenia tytoniu jest najskuteczniejszą metodą leczenia. Jest to jednocześnie jedyna w pełni udowodniona metoda powalająca na zahamowanie postępu choroby. Chorzy muszą zatem dołożyć wszelkich starań, aby rzucić palenie. Pierwszym krokiem do tego jest zrozumienie i uświadomienie sobie szkodliwego wpływu palenia na płuca. Jeżeli to nie wystarczy, istnieje szereg skutecznych metod walki z paleniem.